Przejdź do treści
3 stolice nadbałtyckie w 3 dni. Odkrywaj Europę z Ecolines

3 stolice nadbałtyckie w 3 dni. Odkrywaj Europę z Ecolines

W trzy dni zwiedź Wilno, Rygę i Tallinn. Skorzystaj z oferty przewozów Ecolines i poznaj piękno nadbałtyckich stolic. Daj się zachwycić – udaj się na wyjątkową, niedrogą wycieczkę!

Bilety dostępne wyłącznie w rezerwacji telefonicznej
71 724 23 77 lub 32 445 72 51

Plan podróży

Dzień 1 – Wilno

foto: darius_saulenas, www.guigo.eu; źródło: Flickr CC

foto: darius_saulenas, www.guigo.eu; źródło: Flickr CC

Wyjeżdżasz z Warszawy do Wilna równo o 22:00. Noc przesypiasz w wygodnym fotelu autokarowych, a na miejscu jesteś o 07:25. Jesz śniadanie w uroczej kawiarence, próbując wileńskiego chleba ze słynnym serem jabłkowym. Następnie idziesz na spacer po wileńskiej starówce. Pora obiadowa. Kosztujesz chłodnika litewskiego, idealnego w gorące dni, a następnie jedziesz do Rygi. Wyruszasz w podróż o 18:00.

Dzień 2 – Ryga

foto: Dainis Matisons, blogelf; źródło: Flickr CC

W Rydze jesteś już pierwszego dnia – o 21:55. Noc jednak przesypiasz w hotelu, a z rana udajesz się na spacer wzdłuż rzeki Dźwiny. Trasa prowadzi przez Basztę Prochową, Bramę Szwedzką, Budynek Parlamentu i Dom Kotów, aż po Koszary Jakuba. Na obiad zamawiasz rybę lub łotewskie pieczone pierożki nadziewane słoniną albo boczkiem. Popijasz lokalnym piwem Aldaris. O 17:00 wyjeżdżasz do Tallinna, gdzie docierasz o 21:20. Nie idziesz spać.

Dzień 3 – Tallinn

foto: remanufactory, Ullisan; źródło: Flickr CC

Tallinn to miasto nocnych rozrywek, dlatego zaraz po przybyciu uderzasz do barów, winiarni, nocnych klubów czy miejsc, w których odbywają się pokazy tańca i koncerty. Twój wybór. Następnego ranka podziwiasz średniowieczny rynek z gotyckim ratuszem, Starówkę pełną wąskich kamiennych uliczek, zabytkowe kamienice, mury obronne miasta, muzea i kościoły. Masz czas, żeby zahaczyć o plażę i napić się miejscowego piwa. O 13:15 wyruszasz z powrotem do Polski.

Oczywiście to tylko propozycje. Autokary wyjeżdżają kilka razy dziennie, a zatem możesz zaplanować przejazdy w godzinach lepiej odpowiadających Twoim preferencjom. Jeśli sam organizujesz swoje wakacje, nic Cię nie ogranicza.

Spędź wakacje inaczej niż zwykle!
Zamów bilety Ecolines na infolinii BiletyAutokarowe.pl
71 724 23 77 lub 32 445 72 51