Przejdź do treści
Z dworca na lotnisko: Monachium

Z dworca na lotnisko: Monachium

  • przez

Jak w Monachium dostać się z przystanku autokarowego na lotnisko?

Większość autokarów do Monachium zatrzymuje się na tamtejszym głównym dworcu autokarowym Zentraler Omnibusbahnhof. Lotnisko im. Franza Josefa Straussa – drugie pod względem wielkości w Niemczech – znajduje się w odległości ok. 40 km.

Dojazd koleją: 10-minutowy spacer z dworca autokarowego pozwoli nam dojść do dworca kolejowego Munich Hauptbahnhof, skąd możemy dojechać na lotnisko koleją miejską (S-Bahn). Podróż trwa ok. 40 minut i kosztuje ok. 10 euro.

Dojazd taksówką: przejazd taksówką na lotnisko również zajmie ok. 40 minut. Należy przygotować się na wydatek w wysokości ok. 50 euro.

Dojazd autobusem: autobusem pojedziemy spod dworca kolejowego Munich Hauptbahnhof. Podróż w jedną stronę będzie nas kosztować ok. 10 euro i zajmie do 40 minut. Możemy wybrać autobus miejski lub jeden z pojazdów Lufthansy, kursujących między miastem a lotniskiem. Czas i koszt podróży jest bardzo podobny.


Wyświetl większą mapę

Polecamy: autobus lub kolej. Oba środki transportu odjeżdżają z tego samego miejsca, podróż zajmuje tyle samo czasu, zaś bilety są dostępne w bardzo podobnych cenach.

Sprawdź autokary do Monachium.

foto: Redjar / Flickr CC

2 komentarze do “Z dworca na lotnisko: Monachium”

  1. Jak dojechac z lotniska w Monachium na dworzec autobusowy an der Hackerbrucker .
    Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.