Przejdź do treści
Bilety autokarowe z polisą turystyczną. Jedź ubezpieczony!

Bilety autokarowe z polisą turystyczną. Jedź ubezpieczony!

  • przez

Ubezpieczenia na podróż i ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu to nowe możliwości oferowane podróżnym przez portal www.BiletyAutokarowe.pl.

Kupując w portalu bilet z oferty EuroTicket (linie Eurobus Eurolines Polska, Agat, EST Lorek i inne), pasażer może wybrać spośród rozbudowanych opcji ubezpieczenia.

BA ubezpieczenia

Ubezpieczenia na podróż:

podstawowa ochrona w podróży, na którą składa się 10 000 PLN ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz 80 000 PLN ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance, w tym hospitalizacji, leczenia stomatologicznego, ginekologicznego dla kobiet w ciąży, a także pożyczki w razie utraty środków finansowych. Domyślny koszt ubezpieczenia to 16,10 PLN, zaś ubezpieczającym jest Allianz.

Rozszerzona ochrona w podróży, czyli 20 000 euro na koszty leczenia oraz pomoc assistance i 2000 euro na ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków. Pakiet uzupełniają takie opcje, jak leczenie stomatologiczne, transport do Polski, koszty wyżywienia, a nawet transport osób bliskich. Domyślny koszt ubezpieczenia to 21,98 PLN, ubezpieczycielem jest Axa.

Ochrona w podróży i w pracy, obejmująca 20 000 euro na koszty leczenia i transportu, 20 000 PLN na wypadek uszczerbku na zdrowiu w nieszczęśliwym wypadku i 10 000 PLN na wypadek śmierci. Ponadto ubezpieczenie obejmuje ochronę bagażu, a także koszty leczenia. Nabywca jest również ubezpieczony od następstw niebezpiecznych wypadków w pracy fizycznej oraz pracy fizycznej o wysokim stopniu ryzyka. Ubezpieczycielem jest ERV, zaś domyślny koszt polisy to 40,60 PLN.

W każdym z powyższych ubezpieczeń koszt ubezpieczenia wzrośnie, jeśli nabywca postanowi przedłużyć okres obowiązywania polisy.

Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu

Polisy te pozwalają uzyskać stuprocentowy zwrot kwoty zapłaconej za bilet w przypadku jego zwrotu. Standardowo przewoźnicy autokarowi zwracają tylko część kwoty – tym mniejszą, im krótszy jest czas między rezygnacją z biletu a planowaną datą wyjazdu. Potrącenia mogą sięgnąć nawet 95 proc. ceny biletu. Ten rodzaj polisy obejmuje warianty:

rezygnacja z biletu – zwrot pełnej kwoty. Powód rezygnacji musi być istotny (choroba własna lub dziecka, wypadek, śmierć bliskiej osoby itp.) i udokumentowany, np. w postaci zwolnienia lekarskiego. Koszt polisy to 7,32 PLN, zaś ubezpieczycielem jest TU Europa.

rezygnacja z biletu – zwrot pełnej kwoty niezależnie od powodu. Każdy udokumentowany powód rezygnacji uprawnia od odzyskania 100 proc. kwoty zapłaconej za bilet.

Ubezpieczenia turystyczne można wykupić w portalu www.BiletyAutokarowe.pl podczas rezerwowania biletu linii Eurobus Eurolines Polska, Agat, a także innych firm prezentujących ofertę w systemie EuroTicket. Po zakupieniu biletu potwierdzenie zakupienia polisy zostaje wysłane w osobnym e-mailu.