Przejdź do treści
Książka do autokaru: wakacyjny ranking BiletyAutokarowe.pl

Książka do autokaru: wakacyjny ranking BiletyAutokarowe.pl

  • przez

Nie ma lepszego sposobu umilenia wakacyjnej podróży niż dobra książka. Jaką powieść warto schować do plecaka przed wyjściem na dworzec? Oto ranking przygotowany przez portal BiletyAutokarowe.pl.

7.

Pan Zdzich w Kanadzie
Jarosław Abramow-Newerly

Jak radzić sobie za granicą? – oto pytanie godne wyruszającego w drogę urlopowicza. Odpowie na nie Jarosław Abramow-Newerly w serii opowiadań (a właściwie słuchowisk radiowych) o mającym sposób na wszystko panu Zdzichu. Krótka forma, masa humoru, celne spostrzeżenia o naturze ludzi (zwłaszcza Polaków) i lekki, przyjemny styl – to cechy książki, która doskonale sprawdzi się w podróży.

6.

Hobbit
J.R.R. Tolkien

Książka napisana z myślą o dzieciach, którą pokochali także dorośli – i która stała się wstępem do jednej z najważniejszych opowieści fantastycznych w historii literatury. Hobbit jest dobrą lekturą do autokaru: niedługą, emocjonującą, a przede wszystkim traktującą o wędrówce.

To wspaniała przygoda, która wprawi cię w wakacyjny nastrój.

5.

Autostopem przez galaktykę
Douglas Adams

Najzabawniejsza historia o zniszczeniu Ziemi, jaką kiedykolwiek przeczytasz.

Fantastyczna komedia pełna absurdalnych sytuacji i zakręconych postaci, której siła tkwi w lekkiej, przystępnej formie. Jeżeli chcesz w wakacje przeczytać coś niezobowiązującego, przyjemnego, wesołego, a zarazem zapadającego w pamięć, „Autostopem…” będzie właściwym wyborem.

4.

Śniadanie u Tiffaniego
Truman Capote

Jedna z najważniejszych współczesnych powieści amerykańskich, w Polsce znana dzięki kinowej adaptacji z Audrey Hepburn w roli głównej. Historia przyjaźni sympatycznego narratora z niezwykłą, beztroską, piękną i łamiącą serca Holly Golightly – dziewczyną, za którą szaleje pół Manhattanu. Wciągająca, mistrzowsko napisana opowieść o niezwykłych ludziach, bardzo plastycznie przedstawiająca realia Nowego Jorku z lat 40. ubiegłego wieku. Niedługa, przyjemna – w sam raz do autokaru.

3.

Pieśń lodu i ognia
George R.R. Martin

Seria znana lepiej jako „Gra o tron” – której telewizyjna adaptacja święci triumfy na całym świecie. Prawdziwa brama do innego świata: mrocznego, ale fascynującego, bo pełnego intryg i barwnych postaci. Książka zdecydowanie dla dorosłego odbiorcy, choć niepozbawiona humoru i lekkości pomimo podejmowania poważnych tematów. Posiada niesamowitą siłę przyciągania: zacznij czytać, a nie przestaniesz, póki autokar nie dojedzie na twój przystanek.

2.

Wielki Gatsby
F. Scott Fitzgerald

Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Najbogatsi mieszkańcy miasta żyją imprezami organizowanymi przez Gatsby’ego – tajemniczego milionera, który pojawił się znikąd i swym ekstrawaganckim stylem życia przyćmił całą śmietankę towarzyską. Kim jest i jaki ma cel? Wielki Gatsby to ironiczny portret zamożnej części Ameryki, pełen postaci z krwi i kości, a także zaskakująco dynamiczny jak na historię rozgrywającą się we wnętrzach wielkich rezydencji. Powieść, którą czyta się jednym tchem.

1.

Harry Potter
J.K. Rowling

Wszyscy znają Harry’ego Pottera – głównie z filmów. Tymczasem seria powieści, na których bazują kinowe hity, to kawałek solidnej i przystępnej fantastyki.

Jeśli wyjeżdżacie na wakacje z pociechami, bierzcie ją w ciemno – lektura może umilić czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Idealna książka na wakacje.

* * *

Macie już książkę do autokaru, teraz wystarczy wyjechać. Zapraszamy do portalu BiletyAutokarowe.pl, w którym kupicie bilety autokarowe na dowolny kurs między Polską a resztą Europy.