Przejdź do treści
EP Eurolinie Plus: liczne zmiany

EP Eurolinie Plus: liczne zmiany

  • przez

Linie EP wkrótce wprowadzą (bądź już wprowadziły) wiele zmian organizacyjnych do swojej oferty przejazdów. Oto i one.

23 stycznia oferta linii Ei-800, Ei-801, Ei-802, Ei-803, Ei-804, Ei-805 oraz Ei-806 poszerzona została o następujące nowe przystanki w Hiszpanii:

• Llanes, Oviedo, Santander oraz Torrelavega (możliwa dodatkowa przesiadka w Bilbao),

• A Rua, Astorga, La Coruna, Leon, Monforte, Palencia, Ponferrada oraz Sahagun (możliwa dodatkowa przesiadka w Suco),

Jednocześnie zawieszona została obsługa przystanków: Bayonne, Irun, San Sebastian, Bilbao, Burgos, Valladolid oraz Tordesillas. Do tych miast dostaniemy się w ramach linii Ei-125 do Ei-131. Bilety autokarowe do Hiszpanii są dostępne przez 24 godziny na dobę w naszym serwisie.

Od 1 lutego linia E-642 zmieni nazwę na E-642/T-201/203 i będzie obsługiwać dodatkowe przystanki w Polsce (Poznań i Warszawa) oraz na Litwie (Kiejdany). Częstotliwość przejazdów zwiększy się do siedmiu razy w tygodniu, co pociągnie za sobą zmiany godzin odjazdów – szczegóły można znaleźć w systemie rezerwacji.

29 stycznia zmiany w rozkładach, które można sprawdzić w systemie rezerwacji, dotkną również linie A-03, A-04, A-05, D03 oraz N01.

W związku z przerwą w eksploatacji promu „POLONIA” Unity Line, w okresie od 10 do 26 lutego przyspieszeniu ulegają godziny wyjazdu z następujących miast w Norwegii: Svinesund, Haby, Udevalla oraz w Szwecji: Goteborg, Varberg, Halstad, Helsingborg, Malmo, Ystad. W niektórych przypadkach godzina wyjazdu będzie wcześniejsza nawet o 60 minut.

W związku ze zmianą regulaminu Unity Line, dzieci do ukończenia 13-go roku życia nie mogą podróżować w kabinie bez opieki osoby, z którą podróżują (co może mieć miejsce w związku z podziałem kabin ze względu na płeć). W takich przypadkach konieczne jest wykupienie całej czteroosobowej kabiny dla opiekuna i podróżującego z nim dziecka.

Bilety autokarowe Eurolinie Plus znajdziecie w portalu BiletyAutokarowe.pl.