Przejdź do treści
Unikajcie podejrzanych ofert świątecznego wypoczynku

Unikajcie podejrzanych ofert świątecznego wypoczynku

  • przez

Jak podaje portal Tur-Info, osoby pragnące spędzić święta i sylwestra poza domem mogą paść ofiarą oszustów. Ryzyko dotyczy zwłaszcza osób wybierających się na wypoczynek w górach.

foto: Allie Caulfield / Flickr CC

Jeżeli macie zamiar wynająć pokój lub domek oferowany inaczej niż przez profesjonalny system rezerwacji, to niezależnie od tego, jak prezentuje się oferta – zweryfikujcie ją. Nie ograniczajcie się przy tym wyłącznie do porozmawiania z oferującym przez telefon, zwłaszcza jeżeli jest to telefon komórkowy.

Przed rezerwacją warto upewnić się, że pod podanym adresem naprawdę stoi dom wypoczynkowy, a także czy ogłoszenie zostało naprawdę zamieszczone przez jego przedstawicieli. Sposoby oszukiwania turystów są bowiem różne: od pobierania zaliczki na pobyt w nieistniejącym hotelu, do pobierania jej za pobyt w miejscu istniejącym, ale na prywatne konto oszustwa podającego się za właściciela lokalu.

Jeżeli sądzicie, że szanse padnięcia ofiarą oszustów są tak nikłe, że nie warto się nimi przejmować… Cóż, najwyraźniej nie doceniacie oszustów. Pamiętajcie – przezorny zawsze ubezpieczony.