Przejdź do treści
Co zrobić, żeby skorzystać z promocji? Poradnik dla łowców okazji

Co zrobić, żeby skorzystać z promocji? Poradnik dla łowców okazji

  • przez

Ostatnio na naszym profilu na Facebooku pokazaliśmy dowód, że korzystając z promocji możemy pojechać do Francji i z powrotem za 149 zł. Jedna z czytelniczek uznała taki bilet za podejrzany, bo nie mogła znaleźć odpowiadającej mu oferty przejazdu. Dlaczego miała trudności i jak ich uniknąć podczas szukania okazji?

Tu i teraz

Ceny mogą zmienić się dosłownie z minuty na minutę – im więcej miejsc zostaje wykupionych, tym droższe są pozostałe bilety. Jeżeli więc widzisz w wyszukiwarce promocję, to możesz z niej skorzystać tylko w tej chwili. Nie masz gwarancji, że będzie ona dostępna jeszcze jutro. Co więcej, nie masz gwarancji, czy będzie nadal dostępna za dziesięć minut.

Sprawdzaj różne możliwości

Promocje autokarowe, o których piszemy, nie są dostępne w każdy mieście. Jeżeli informujemy np. o zniżkach linii Sindbad na trasach do Francji, nie znaczy to, że kupisz tani bilet na wyjazd z Twojej miejscowości. Na rynku działa ponad 90 przewoźników oferujących przewozy międzynarodowe – nie wszyscy działają w każdym zakątku kraju. Jeśli więc mieszkasz np. w Szczecinie, i nie możesz znaleźć taniego połączenia Szczecin – Paryż, choć pisaliśmy o promocjach Polska-Francja, poszukaj wyjazdów z innych miast. Pamiętaj też, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie – bilety promocyjne mogły zostać już wyprzedane.

Kupuj wcześnie

Najważniejsza rada dla wszystkich łowców okazji. Im wcześniej rezerwujecie bilet – najlepiej co najmniej miesiąc przed wyjazdem – tym większą macie szansę, że natraficie na obowiązującą promocję. Ponadto tak wczesne zakupy zapewniają najniższe możliwe ceny biletów nieobjętych promocją. Naprawdę nie warto czekać.

Rola BiletówAutokarowych.pl

Pamiętaj, że to nie my odpowiadamy za dostępność biletów, ich ceny i promocje. Nasz serwis gromadzi i udostępnia Wam oferty wszystkich przewoźników. Korzystając z naszego portalu, otrzymujecie możliwość łatwego porównania ofert i kupienia biletu w 5 minut, a także macie zapewnioną pomoc posprzedażową – bezpłatnie, bo nie pobieramy absolutnie żadnych prowizji. Pokazujemy Wam wszystko, co jest na rynku, a zatem jeśli nie odpowiada Ci żadna oferta – niestety nie znajdziesz lepszej.

foto: Daquella Manera / Flickr CC