Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych

Informacje dla podróżnych

W tym tygodniu mamy m.in. ważną informację dla osób, które nie ruszają się z domu bez swoich czworonogów.

1. Zmienione zostały zasady wwozu zwierząt do krajów Zjednoczonego Królestwa. Nie wymagają one już badania krwi i przechodzenia kwarantanny. Zamiast tego wystarczy na 3 tygodnie przed zaplanowanym wyjazdem odwiedzić ze zwierzakiem weterynarza. Zmiana przepisów ma nakłonić właścicieli zwierząt do wyjeżdżania na wczasy do Wielkiej Brytanii. Pamiętajmy jednak, aby przed podjęciem decyzji o podróży zapoznać się z polityką przewozu zwierząt stosowaną przez wybranego przewoźnika.

2. Sindbad wprowadza zmiany do obsługiwanych połączeń – zwłaszcza do odchodzących z północnej i środkowej części Polski. Zmiany zaczną obowiązywać 24 marca; z uwagi na objętość pełną listę zmian opublikujemy w osobno.

3. Linie Deutsche Touring objęły promocją (99 zł za kurs w jedną, 198 zł w dwie strony) wszystkie swoje połączenia.

4. W sobotę w Gdyni doszło do wypadku pojazdu linii Eurolines. Samochód terenowy zajechał autokarowi drogę autokarowi, nieostrożnie wykonując manewr zmiany pasa. By uniknąć zderzenia, kierująca autobusem kobieta gwałtownie skręciła i uderzyła w drzewo. Cztery osoby zostały ranne, ich stan jest jednak dobry.