Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych: 28 grudnia

Informacje dla podróżnych: 28 grudnia

  • przez

Święta, święta… wszyscy wiemy, jak to leci dalej. Co takiego pod choinkę dostali podróżnicy korzystający z autokarów? Przyjrzyjmy się ostatnim wydarzeniom z naszej branży.

1. Wybuchł wulkan Kizimen na Kamczatce, co może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie zarówno branży autokarowej, jak i lotniczej. Prawdopodobnie powtórzy się scenariusz z Islandii – chmura pyłu uziemi samoloty na całym kontynencie. Jeżeli wybieracie się w podróż lotniczą, zastanówcie się, czy nie lepiej będzie zainwestować w bilety autokarowe.

2. Linie autokarowe Eurolines uruchamiają linię V-205, dzięki której dostaniemy się na Litwę i Łotwę. Nowe połączenia obsługuje przewoźnik Eurolines Litwa. Wyjazdy z Polski, jak i kursy z powrotne, będą odbywały się w każdy poniedziałek, środę i sobotę.

3. Bilans świątecznego weekendu na polskich drogach nie przedstawia się zbyt wesoło. Doszło do aż 301 wypadków, w których 44 osoby zostały zabite, a 408 rannych. Zatrzymano 990 nietrzeźwych kierowców.

4. Instytut Turystyki przewiduje, że w 2012 roku więcej Polaków wyjedzie na wakacje. Wbrew kryzysowi… a raczej dzięki niemu. Kryzys sprawia bowiem, że spadają koszty pobytu w krajach, jak Włochy czy Grecja. Tamtejsze rządy, chcąc ratować branżę turystyczną, obniżają VAT, np. na usługi hotelowe.

foto: Breki74 / Flickr CC