Przejdź do treści
Kiedy kolej zawiedzie…

Kiedy kolej zawiedzie…

  • przez

Coraz bliżej święta, a media właśnie podały informację, że prawdopodobnie jeszcze przed Bożym narodzeniem odbędzie się strajk kolejarzy. Co zrobić, jeśli nasz pociąg nie przyjedzie?

Przyczyną strajku, jeśli do takowego dojdzie, będzie podjęta nagle i bez konsultacji ze związkami zawodowymi decyzja o restrukturyzacji Przewozów Regionalnych. A dokładniej – restrukturyzacji ich długów, jak całe działanie okreslił przedstawiciel spółki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wyniku sprzeczki pociągi staną – w najgorętszym okresie przedświątecznym. Jednocześnie dostaliśmy informację, że w Wiśle wznowiono weekendowy ruch kolejowy, lecz kasy pozostają wówczas zamknięte, a pasażerowie nie mogą kupić biletów. Co zrobić, jeśli kolej (lub inny środek transportu, z którego chcemy skorzystać) zawiedzie?

To proste: wystarczy kupić bilety autokarowe. Jest to tak łatwe, jak brzmi; podróż możemy zorganizować w kilka chwil. Wystarczy połączyć się z Internetem – np. z laptopa, w miejscu, w którym dostepna jest sieć wi-fi. Za pomocą www.BiletyAutokarowe.pl można sprawdzić dostępne połączenia autokarowe, a także kupić bilet. Po opłaceniu go online podróżnik niemal natychmiast otrzyma bilet na e-mail – wystarczy go wydrukować, np. w kawiarni internetowej czy punkcie ksero.

Zawsze warto mieć gotowy „plan awaryjny”, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy ze względu na ogromną liczbę pasażerów branża transportowa może działać mniej sprawnie niż zwykle. Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierasz, zalecamy rozejrzenie się za alternatywą.

foto: James Ekema / Flickr CC