Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych – 6 grudnia

Informacje dla podróżnych – 6 grudnia

  • przez

Zmiany przystanków, korekty cen i jedna niewielka afera – to bilans ubiegłego tygodnia w branży autokarowej.

1.

W Poznaniu szykuje się zmiana podejścia do pasażerów komunikacji miejskiej – zwłaszcza tych, którzy przyjechali z innych części świata. To wynik drobnej afery, jaką wywołali kontrolerzy biletów, strasząc policją turystę z Rumunii, który wykupił niewłaściwy bilet. Podobno na przystankach i w autobusach mają pojawić się informacje w języku angielskim, a kontrolerzy dostaną instrukcję, aby zachowywać się bardziej ludzko w stosunku do gości.

2. Linia autokarowa Sindbad zmienia lokalizację przystanku w Brukseli. Nowe miejsce przystankowe znajduje się na Rue du Cardinal Mercier, czyli około 200 metrów od poprzedniego. Zmienił się również przystanek w Offenburgu – autokarów należy szukać na Haltestelle ‘Güterstraβe’, na wysokości Kauflanda.

3. 29 listopada doszło do wypadku, w którym uczestniczył autokar linii Eurotrans. Ciężarówka włączająca się do ruchu na autostradzie zajechała polskiemu kierowcy drogę. Doszło do zderzenia, jednak żaden z pasażerów nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po przebadaniu kilkunastu osób podejrzewanych o urazy, wszyscy kontynuowali podróż podstawionym pojazdem zastępczym.

4. Linia autokarowa Eurolines uruchomiła połączenie Kraków-Budapeszt. Przejazdy zarówno tam, jak i z powrotem, odbywają się w każdą środę i sobotę.

5. Agencja Turystyczna Zawadzkie wprowadziła korektę cenową dla linii BZ115. Ponadto, ze względu na ogólną sytuacją rynkową, bilety autokarowe Zawadzkie nieco stanieją przed świętami.

6. Choć to news niezupełnie z naszej branży, nie możemy powstrzymać się przed napisaniem o nim. Ochrona Wielkiego Zderzacza Hadronów złapała włamywacza, który utrzymuje, że podróżuje… w czasie. Mężczyzna przybył z przyszłości, aby zniszczyć Zderzacz i zapobiec katastrofie. Wynalazek ma bowiem doprowadzić do całkowitego wyeliminowania ubóstwa, a świat stanie się komunistyczną utopią.

Na koniec przypominamy, że BiletyAutokarowe.pl mają już swój profil na Google+. Zapraszamy do obserwowania.