Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych – 28 listopada

Informacje dla podróżnych – 28 listopada

Ostatni tydzień w branży autokarowej przebiegł spokojnie, choć niektórym przewoźnikom przybył poważny powód do zmartwień.

1. Sindbad reorganizuje linię Polska – Włochy. Do platformy przewozowej dołączyła linia Wactur, przez co oferta kursów znacznie się powiększyła. Autokary do Włoch będą odjeżdżać nie z 47, a ze 142 miast w Polsce.

2. Opieszałość rządu spowodowała zamieszanie na rynku autokarowym. W grudniu wchodzą w życie unijne przepisy zmieniające zasady funkcjonowania przewoźników międzynarodowych – potrzebne będą m.in. nowe koncesje. Rząd nie przygotował jednak odpowiednich rozporządzeń, a jako że wkrótce święta, prawdopodobnie nie przygotuje ich przed nowym rokiem. Przewoźnicy, którym wkrótce wygasa licencja, mogą napotkać trudności z jej odnowieniem. Spodziewany jest spadek liczby działających linii i wzrost cen biletów – przynajmniej do czasu, aż rząd przygotuje niezbędne regulacje.

3. Agencja Turystyczna Zawadzkie zorganizowała jednodniową promocję dla podróżnych wybierających się do Niemiec. Tylko dziś, czyli 28 listopada, cena połączeń relacji Polska-Niemcy wynosi jedynie 179 zł. Do promocyjnych kursów stosowane są zwyczajowe zniżki.

4. Od 1 grudnia autokary Polonia Transport, kursujące na linii Polska – Wielka Brytania – Irlandia, będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku w Łodzi. Autokar będzie zatrzymywać się o 13:15 na przystanku PKS, znajdującym się na Placu Niepodległości.

Przypominamy również, że portal BiletyAutokarowe.pl wprowadził usprawnienia do systemu rezerwacji, dzięki którym zakup biletów przez Internet stał się jeszcze szybszy i łatwiejszy.