Przejdź do treści
Seans w Knottnkino

Seans w Knottnkino

  • przez

Jeżeli wybierasz się do Austrii, pamiętaj, aby uwzględnić w swoich planach podróży Tyrol. A kiedy już znajdziesz się w jego okolicach, nie zapomnij wpaść na seans do Knottnkino.

„Knott” znaczy skała. „Kino” znaczy kino. Nazwa mówi sama za siebie, lecz jeśli jeszcze nie zdołałeś jej odszyfrować, podpowiadamy: jest to kino, w którym podziwia się cuda natury. Jak każde kino, ma rzędy foteli ustawionych jeden za drugim. W przeciwieństwie do multipleksów, tutaj wstęp jest wolny – możesz obejrzeć tyle seansów, na ile masz ochotę. W repertuarze brak jednak kinowych hitów.

Knottnkino to kino bez ekranu. Tutaj podziwia się widoki. Fotele dla widzów są umieszczone na szczycie Rotsteinkogel, nad doliną Meran. Widok, jaki roztacza się z tego miejsca, jest zaliczany do najpiękniejszych na świecie. Przepastna dolina, za którą ku niebu pną sie majestatyczne góry, to miejsce, któremu można się przyglądać godzinami. Co ciekawe, zupełnie inne wrażenia wizualne oferuje rankiem, inne w południe, a inne wieczorem czy nocą. Warto tu powracać także o różnych porach roku, przy różnej pogodzie.

Jeśli nie masz pomysłu na wczasowy wyjazd, kup bilety autokarowe do Austrii – Knottnkino to wspaniałe miejsce wypoczynku dla całej rodziny.

foto: suedtirol.altoadige / Flickr CC