Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych – 14 listopada

Informacje dla podróżnych – 14 listopada

W branży autokarowej panuje cisza i spokój, a zatem w dzisiejszym wydaniu Informacji dla podróżnych wyróżniają się newsy z pokrewnych gałęzi turystyki i transportu.

Zaczynamy jednak tradycyjnie, od wiadomości związanych z przewoźnikami autokarowymi.

1. Grupa Eurobus wprowadziła zmiany do swojego systemu zniżek. Korzystać z upustów można na dwóch etapach rezerwacji w systemie euroTICKET: w oknie „Wybierz cenę biletu” i po wybraniu opcji „Baza Stałych Klientów”.

2. Eurobus poinformował pasażerów wyruszających w podróż z lub do Lubaczowa o zmianie lokalizacji przystanku. Podróżnicy powinni oczekiwać na autokar na parkingu w pobliżu dworca PKS, na ulicy Kolejowej 20.

3. Sindbad jako jedyna linia autokarowa zakwalifikował się do rankingu 2000 największych polskich firm, opracowanego przez redakcję dziennika Rzeczpospolita.

4. Polacy coraz mniej podróżują. Instytut Turystyki podaje, że we wrześniu w podróż wybrało się o 22 proc. mniej osób niż we wrześniu ubiegłego roku.

5. W Portugalii odbył się strajk pracowników kolei i komunikacji miejskiej. Protestowali oni przeciwko planom wydłużenia czasu pracy i redukcji wynagrodzeń, stanowiącym element walki z kryzysem gospodarczym.

6. Mazury zajęły 14 pozycję w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Zwycięzcy to: Amazonia, Zatoka Halong, Wodospady Iguazu, wyspa Jeju, Komodo, podziemna rzeka Puerto Princesa i Góra Stołowa w RPA.

Nie zmarnujemy okazji, aby pochwalić się sukcesem naszego tekstu o autobusach w Kurytybie – w portalu Wykop.pl zdobył on ponad 500 poleceń.

Na koniec, jak zawsze, zapraszamy do www.BiletyAutokarowe.pl – portalu, w którym szybko i w prosty sposób zakupicie najtańsze bilety autokarowe dostępne w Internecie.

Na zdjęciu: Zatoka Halong – jeden z Nowych Cudów Natury. Źródło: materiały prasowe.