Przejdź do treści
Sindbad – lider polskich autokarów

Sindbad – lider polskich autokarów

  • przez

Sindbad to jedyny przewoźnik autokarowy, który pojawił się w niedawno opublikowanym rankingu 2000 największych polskich firm, opracowanym przez redakcję dziennika Rzeczpospolita. Przyjrzyjmy się bliżej linii, która jest niekwestionowanym liderem polskiej branży transportu autokarowego.

Największa polska linia autokarowa narodziła się w roku 1983 i przez 21 lat funkcjonowała jak każdy prywatny przewoźnik autokarowy. W roku 2004 przekształcono ją jednak w platformę przewozową, do której dołączać mogły inne firmy transportowe. Do współpracy przystąpiły tak znane i cenione linie, jak Albatros, Nord czy Trans-Expres. Na nowatorskiej formie działalności zyskiwał każdy: Sindbad, ponieważ mógł zaoferować większą sieć połączeń; przewoźnicy, ponieważ mogli łatwiej pozyskać klientów; a także sami pasażerowie, gdyż usprawniono obsługę klienta i umożliwiono mu prostszą organizację podróży.

Sindbad oferuje przejazdy między Polską i większością krajów Europy, a także liczne połączenia międzymiastowe. Poza świadczeniem przewozów, firma umożliwia również rezerwację pokoi hotelowych i organizację firmowych imprez.

Obecnie flota Sindbada składa się z około setki autokarów klasy lux, wyposażonych w pokładową toaletę, klimatyzację, regulowane fotele, czy barek z ciepłymi napojami. Linia szczyci się największą siecią połączeń międzynarodowych spośród wszystkich polskich przewoźników. Bilety Sindbad można zakupić za pośrednictwem systemu Voyager, który udostępniamy w naszym portalu.