Przejdź do treści
Informacje dla podróżnych

Informacje dla podróżnych

  • przez

Tym wpisem rozpoczynamy cotygodniowy cykl poświęcony informacjom z branży transportu autokarowego. Zapraszamy podróżnych, którzy pragną na bieżąco śledzić zmiany wprowadzane przez linie oferujące przewozy międzymiastowe i międzynarodowe.


1. INTERBUS uruchamia nowe połączenia do Niemiec

Polskie miasta, z których wyjadą autokary Interbus, to: Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Ostróda, Nowe Miasto Lubawskie, Brodnica, Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań i Świebodzin.

Po niemieckiej stronie obsługiwane będą miasta: Hannover, Dortmund, Bochum, Essen, Duisburg, Krefeld, Düsseldorf, Köln, Bonn, Brühl, Krefeld, Aachen, Münster, Osnabruck i Bielefeld.

Z uwagi na to, że bilety są dostępne w specjalnej taryfie, podróżnym nie będą przysługiwać dodatkowe zniżki. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 39€ (149 PLN), a powrotnych od 69€ (249 PLN).

Kursy będą obsługiwać autokary Sindbad.

 

2. SINDBAD zmienia ceny operacji na bilecie

Linia Sindbad, w związku ze świątecznym szczytem, wprowadza zmiany w opłatach za zmiany daty wyjazdu i daty powrotu.

Dopłata pobierana przy zmianie daty wyjazdu i zmianie daty powrotu będzie wynosić 10 euro, 10 funtów lub 40 złotych. Podwyżka dotyczy kursów wykonywanych między 16.12.2011 (piątek) a 23.12.2011 (piątek) z Niemiec, Austrii, Danii, krajów Beneluxu, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.

W przypadku posiadaczy biletu OPEN, którzy chcą powrócić w okresie 16.12 – 23.12.2011, będzie pobierana opłata w wysokości 5 euro/20 zł/5 funtów.

 

3. Nowe połączenia do Niemiec DEUTSCHE TOURING

Linia Deutsche Touring uruchamia przystanki w następujących miastach:

Dobra wiadomość dla podróżujących do Niemiec. Przewoźnik Deutsche Touring GmbH w ramach linii Business Class uruchomił kursy z i do następujących miast: Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Katowice.

Kursy do i z Niemiec będą wykonywane w ramach linii Business Class. Bilety można zakupić za pomocą dostępnego w naszym portalu systemu Euroticket.