Przejdź do treści
Gdzie na ferie?

Gdzie na ferie?

W niektórych województwach ferie zimowe już się rozpoczęły, inne jeszcze na nie poczekają. Jeśli masz szczęście i możesz w tym okresie zrobić sobie wolne od pracy – polecamy podróże do kilku europejskich państw.

Pierwsza będzie Wielka Brytania. Dlaczego? Z przekory – ponieważ to nie sezon turystyczny. Oznacza to, że nie będziesz musiał znosić niewygód związanych z masowym napływem zwiedzających. Pokoje hotelowe na pewno będą dostępne – i to w niższych cenach, a na dodatek nigdy nie będziesz musiał stać w długiej kolejce do jednej z wielu tamtejszych atrakcji. Jeśli chodzi o pogodę, pora roku nie ma większego znaczenia. Ona nigdy nie jest w Brytanii na tyle dobra, by warunkować wyjazd ze względu na porę roku. Zimowe ferie są więc idealną okazją, by odwiedzić ten piękny kraj, unikając dyskomfortu związanego z sezonem turystycznym. Przewozy do Anglii znajdziesz w portalu www.biletyautokarowe.pl.

Polecamy również Niemcy. Z kilku powodów, choć najważniejszy jest zarazem naprostszym: jeśli lubicie jeździć na nartach, w Alpach znajdziecie spełnienie. To prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów, zwłaszcza w styczniu i lutym. Z dojazdem nie będziecie mieć najmniejszego problemu – bilety autokarowe do Niemiec są łatwo dostępne. Rezerwacja hoteli także nie nastręczy Wam żadnych trudności.

Na koniec zostają Włochy. Nie tylko dlatego, że to piękny kraj, pełen wspaniałych zabytków, urocznych krajobrazów i pierwszorzędnych restauracji. Warto wybrać się do niego (choć już po feriach, bo w kwietniu) ze względu na specjalną okazję: już wkrótce nastąpi beatyfikacja papieża Jana Pawła II. Pielgrzymki organizowane są w parafiach i biurach podróży, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wycieczkę we własnym zakresie. Autokary do Włoch są dostępne na naszej stronie.

Życzymy miłego wypoczynku!

foto: /kallu / Flickr CC