Przejdź do treści
Najdroższy autokar (?) świata

Najdroższy autokar (?) świata

…a w zasadzie skrzyżowanie autokaru z wozem kempingowym i luksusową willą na Lazurowym Wybrzeżu. Co to za cacko?

Vantare Platinum Plus, bo tak sie ów pojazd nazywa, jest uznawany nie tylko za najdroższy, ale i za najbardziej komfortowy wóz kempingowy świata. Piszemy „wóz kempingowy”, ale z trudem to określenie przechodzi nam przez palce – to coś więcej; więcej nawet niż autokar. To mobilna posesja, oferująca warunki jakich pozazdrościć mogliby mieszkańcy niejednego z apartamentowców.

Pojazd wyprodukowany przez Featherlite Luxury Coaches może się pochwalić skórzaną tapicerką, marmurami na stopniach (!), okleiną z afrykańskiego drzewa sapele (!!), czy salonem przystrojonym ręcznie wykonanymi rzeźbami, zaopatrzonym w barek z trunkami z całego świata, które podawane są w szklankach z kryształów (!!!). Wchodzące w skład oryginalne obrazy współczesnych artystów nie robią w takim towarzystwie wielkiego wrażenia, ale warto o nich wspomnieć – podobnie jak o królewskim łożu, dużym plazmowym telewizorze i onyksowych ścianach kabiny prysznicowej.

Nie wiemy, kto potrzebuje marmurowej posadzki w wozie, którym wyjedzie na weekend nad jezioro, ale jeśli zaliczasz się do takich osób, być może Vantare Platinum Plus cię zainteresuje. Jego cena? Marne dwa i pół miliona dolarów.

foto: Gizmag.com / Featherlite Luxury Coaches