Przejdź do treści
Czym na lotnisko?

Czym na lotnisko?

  • przez

Kiedy podróż jest już zaplanowana, a decyzja co do podróży samolotem podjęta, w ostatniej chwili może pojawić się kłopotliwe pytanie: jak dojechać na lotnisko?

Z oczywistych powodów nie możemy użyć własnego samochodu – nawet jeśli planujemy wrócić już za kilka dni, opłaty parkingowe poważnie uszczupliłyby nasze konto. Jazda taksówką również nie należy do najtańszych, jako że terminale położone są w znacznej odległości od centrów miast. Pozostaje zatem poprosić znajomego o podrzucenie – zakładając że będzie miał czas i ochotę. Niewielki wybór, prawda? Ale wbrew pozorom nie wyczerpaliśmy jeszcze naszych możliwości.

W ostatnich latach coraz popularniejszą usługą świadczoną przez przewoźników autokarowych stają się transfery na lotniska. Wygodne, dostosowane do przewożenia dużych ilości bagażu pojazdy zabierają pasażerów najczęściej z dworców autobusowych i PKS (choć w niektórych przypadkach zatrzymują się także na przystankach) i za stosunkowo niewielką opłatą dowożą ich do terminali. Podróżnik jest zatem pewny, że zdąży na swój lot, tym bardziej że bilety na przejazd może zamówić z wyprzedzeniem.

Portal BiletyAutokarowe.pl oferuje sprzedaż biletów na kursy do terminali. Wystarczy na odpowiedniej podstronie wybrać lotnisko, które nas interesuje, ustalić szczegóły kursu (m.in. data i liczba pasażerów), a po opłaceniu miejscówki drogą elektroniczną można natychmiast wydrukować bilet na domowej drukarce. Wystarczy kilka chwil, by jeden z najbardziej dokuczliwych problemów współczesnych podróżników został rozwiązany.

foto: emrank